Новини

Сертифікат про спрощення

15.02.2016 / 15:20

У п’ятницю, 12 лютого, у Мінфіні відбулася зустріч-презентація нового законопроекту щодо запровадження уповноважених економічних операторів на підприємствах.

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що це буде пробний тест запуску інституту уповноважених економічних операторів в Україні, яка має на сьогодні великі можливості із постачання товарів і транзиту, тож їх слід використовувати.

Такими підприємствами стануть ті, які отримають сертифікат про спрощення митного оформлення. Ці сертифікати безоплатні та безстрокові, їхнє оформлення триває близько 120 днів. Існуватиме два види сертифікатів. Перший – на спрощення митного оформлення, а другий – дозвіл уповноваженого вантажовідправника. Для отримання відповідного статусу компаніям потрібно подати заяву, згоду на проведення перевірки ДФС, анкету самооцінки (наскільки підприємство відповідає висунутим критеріям).

Лише підприємства із сертифікатами зможуть подавати коротку декларацію, і компанії отримуватимуть інформацію оперативно від митниці. За невідповідність критеріям сертифікати можуть відкликати. Втім підприємствам даватимуть певний час на усунення цих порушень.

«Критерії, розроблені міжнародною спільною, нам потрібно імплементувати й адаптувати під відповідні реалії», – наголосила очільниця фінансового блоку. На думку Наталії Яресько, усунення людського фактора завдяки запровадженню УЕО прибере корупцію і сприятиме збільшенню товаропотоку. У Мінфіні, зокрема, переконані, що надання статусу УЕО підприємствам-експортерам збільшить товарооборот із ЄС.

Голова ДФС Роман Насіров заявив, що наразі тривають переговори із європейськими колегами, які можуть поділитися досвідом і надати необхідну допомогу: «Ми залучаємо німецьких, польських і литовських митників, які розробляють методику і процедуру, за якою видаватимуть ці сертифікати. Закон має бути прийнятий протягом наступних двох місяців та імплементований найближчим часом».

Зі слів Романа Насірова, вже зараз отримати сертифікати зможуть від 50 до 100 компаній.


Інна ГОЛОВКО