Новини

У Мінфіні взялися за оздоровлення банківської системи

17.02.2016 / 11:10

Задля цього розроблено Стратегію, реалізація якої дозволить докорінно переглянути принципи та механізми корпоративного управління державних банків та забезпечити створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків.

Очікується, що нова система корпоративного управління державними банками забезпечить належний рівень прозорості для потенційних інвесторів та сприятиме загальній стабільності державних банків.

Заступник міністра фінансів Артем Шевальов зауважив, що банківський сектор в Україні має стати надійним для громадян та привабливим для інвестора, саме тому запропонована система корпоративного управління побудована на основі найкращих світових практик та рекомендацій. «Система корпоративного управління має бути приведена у відповідність до рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку. А це означає підвищення ефективності прийняття рішень з урахуванням інтересів держави та платників податків, а також незалежність в управлінні держбанками від політичного та адміністративного впливу», - зазначив він.

Реалізація стратегії розвитку держбанків дозволить, по-перше, перетворити держбанки на прибуткові, які не потребуватимуть додаткового фінансування з державного бюджету. По-друге, втілення стратегії зробить співробітництво з держбанками вигідним як для громадян, так і для міжнародних інвесторів.

«Світовий досвід показує, що приватні установи, як правило кращі власники, ніж держава. Це стосується, в тому числі, розвинених західних держав. Саме тому у світі дуже мало випадків, в яких держава володіє 100% у банках і при цьому здійснює ефективне управління», - зазначив Артем Шевальов.

Зі свого боку радник міністра фінансів з банківських питань Юрій Блащук‎ сказав, що ключові зміни, запропоновані Стратегією, полягають у створенні у тих держбанках, що залишаться у державній власності, незалежного менеджменту, що дозволить уникнути політичного та адміністративного втручання у їхню діяльність. За його словами вже на початковому етапі вкрай необхідно долучати до процесу реформування держбанків серйозних міжнародних гравців. «Саме вони допоможуть прискорити запровадження кращих практик корпоративної культури і корпоративного управління в цілому», – підкреслив радник міністра фінансів Юрій Блащук.