Новини

Дорогу технологічним паркам!

18.02.2016 / 17:10

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, що передбачає спрощення реєстрації технологічних парків в Україні та інноваційних проектів, які вони розробляють, для посилення кооперації таких парків з промисловістю

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха повідомив, що даний законопроект спрямований на вдосконалення роботи технологічних парків для підтримки наукових розробок і випуску інноваційної продукції в таких парках.

«Я хочу нагадати, що на початку двохтисячних років українські технопарки реалізували понад 120 інноваційних проектів. В результаті були створені 3,5 тисячі робочих місць, вироблено на 13 млрд. грн. інноваційної продукції, і до бюджету надійшло понад 1 млрд. грн. у тодішніх цінах», — зазначив заступник міністра.

Разом з тим, протягом останніх 5 років, зі слів Максима Стріхи, не було зареєстровано жодного нового інноваційного проекту, оскільки були внесені зміни в законодавство.

«Законопроект враховує європейський досвід і пропонує дерегуляцію та спрощення як процедури реєстрації самих технопарків, так і проектів, які вони розробляють», — сказав він.

Також Максим Стріха зазначив, що документ не встановлює жодних додаткових пільг.

Голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк заявив, що даний законопроект полегшить взаємодію наукової сфери та промисловості.

«Цей законопроект допомагає науково-освітнім університетам, дослідницьким інститутам співпрацювати з реальним сектором економіки. На жаль, він не встановлює жодних податкових чи інших пільг для таких технологічних парків», — сказав Галасюк.

З його слів, даний законопроект спрямований на врегулювання діяльності технопарків. Зокрема, він виключає технопарки зі списку вільних економічних зон.