Новини

Що винен – віддати повинен

26.02.2016 / 16:00

Україна останнім часом скоротила свою заборгованість перед польськими фірмами по відшкодуванню ПДВ із понад 10 млн. євро до трьох.

Про це повідомив голова Польсько-української господарської палати (ПУГП), екс-міністр економіки Польщі Яцек Піхота.

«Якщо мова йде про повернення ПДВ, оскільки це вічна проблема, то вона вже не така гостра. Видно, що український уряд уводить кращу систему повернення ПДВ, і це треба чесно визнати. Це  поки що є проблемою, але  з точки зору історичної перспективи, заборгованість по відшкодуванню ПДВ для польських фірм є непорівняно нижчою. Раніше заборгованість досягала понад 10 млн. євро, сьогодні — більше 3 млн. євро для фірм, що підтверджене контролем, судовими вироками», — повідомив Піхота в інтерв’ю Укрінформу.

Проте, за його слів, серйозними проблемами для польського бізнесу в Україні є корупція й завищення вартості ввізного мита в деяких секторах.

«Сьогодні, в умовах нестабільності влади,  загрози змін в уряді, в адміністрації, чиновники думають простими категоріями: неважливо, що буде завтра, важливо, що вдасться вкрасти сьогодні. Підприємцям сигналізують про безпідставні перевірки фірм. При цьому цікаво, що є сигнали перевірок з боку контрольних органів, які теоретично вже були розформовані, тобто формально перебувають у стані ліквідації», — підкреслив голова ПУГП.