Новини

Уряд розробив план дій на 2016 рік

29.02.2016 / 10:20

Він складається з двох основних напрямів: економічне зростання і відновлення соціального контракту.

Для економічного зростання уряд передбачив кілька основних кроків, серед яких зміцнення банківської системи та відновлення доступного кредитування; проведення ефективної та історично прозорої приватизації із залученням широкого кола інвесторів; реформа державних підприємств.

У плані уряду – нова індустріальна політика, призначення нових ефективних менеджерів на 50 найбільших державних компаній, відкриття нових ринків для українського експорту, підписання угод про зону вільної торгівлі з Канадою, Туреччиною та Ізраїлем, відкриття не менше чотирьох торговельних місій для просування українських експортерів на нові ринки та розширення географії проведення бізнес-форумів.

«Основа нашої програми – це реалізація Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом», - підкреслив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він також підкреслив, що зростання цін можливо зупинити через ефективну бюджетну, валютну та економічну політику. «Для цього Україна повинна далі продовжувати реформи в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Ми повинні забезпечити ефективну фіскальну політику, перейти на здійснення електронних закупівель у всіх державних установах, перейти на грошові адресні соціальні виплати, скористатись запровадженим Урядом двократним зменшенням податку на заробітну платню та вивести її з тіні, провести реформу Державної фіскальної служби, побороти корупцію на митниці через залучення західних радників до митної служби», - наголосив глава уряду.