Новини

Депутати пропонують використовувати мобільні обладнання як термінали

02.03.2016 / 12:30

Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків», зареєстрованому в парламенті за № 4117.

Депутати пропонують доповнити існуючий перелік типів реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і ввести розподілені комп’ютерно-касові системи (РККС), які дозволять використовувати в якості термінала планшети, смартфони, ноутбуки, комп’ютери.

Ініціаторами й авторами законопроекту виступили депутати Олег Кришин, Ніна Южаніна, Андрій Журжій, Оксана Продан, Олександр Кірш, Юрій Бабій, Дмитро Святаш, Олександр Герега, Юрій Вознюк, Олексій Порошенко і ще 10 депутатів.

«Обладнання третього покоління – розподілені комп’ютерно-касові системи – дуже схожі на обладнання другого покоління, але збереження фіскальної інформації на центральному обладнанні (фіскальному сервері) дає можливість використовувати як термінал звичайні обладнання широкого вжитку (планшети, смартфони, ноутбуки, комп’ютери). Цифрові підписи кожного чека забезпечують незмінність інформації», - зазначається в пояснювальній записці.

Згідно з документом РККС є реєстратором розрахункових операцій з обов’язковою передачею до центральної бази даних податкових органів за допомогою мережі Інтернет електронної копії кожного зареєстрованого розрахункового документа (чека), підсумкові дані про проведені розрахункові операції за кожен день та інформація контрольної стрічки якого зберігається на центральному пристрої (фіскальному сервері) такої системи з застосуванням методів захисту даних (фіскальний пристрій третього покоління).

На думку ініціаторів законопроекту, запровадження таких РККС знизить рівень напруги серед підприємницької спільноти, дозволить суб’єктам підприємницької діяльності знизити витрати на придбання реєстраторів розрахункових операцій та створить передумови для демонополізації ринку РРО, а також підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.