Новини

Соціальні виплати і пенсії верифікують

02.03.2016 / 13:50

У Мінфіні сподіваються зекономити в такий спосіб у 2016 році щонайменше 5 млрд. грн. бюджетних коштів.

Під час презентації проекту в Мінфіні спікери зосередили увагу на основних завданнях процесу верифікації, механізмах її проведення, очікуваних результатах, а також навели приклади світового досвіду проведення верифікації отримувачів державної допомоги. «Сьогодні Україна має обмежений фінансовий ресурс і має дуже чітко використовувати цей ресурс саме на підтримку тих громадян, які дійсно потребують такої підтримки. Якщо ж ми використовуємо обмежений ресурс не для справжніх людей, це не справедливо. Наша мета - не зменшення видатків, а збільшення їх ефективності та адресності», - зазначила міністр фінансів Наталія Яресько.

Розповідаючи про механізм проведення верифікації, заступник міністра фінансів Роман Качур зазначив, що в рамках верифікації міністерство здійснюватиме виключно аналіз даних, отриманих з офіційних джерел, і процес не спричинятиме жодного дискомфорту для громадян. «Співпрацюючи в рамках процесу верифікації з банками, Міністерство фінансів буде запитувати лише мінімальний набір даних про отримувачів соціальних виплат, що буде використовуватись у роботі як службова конфіденційна інформація», - зазначив з цього приводу Роман Качур.

За найскромнішими оцінками Міністерства фінансів, ефект верифікації всіх соціальних програм лише у 2016 році зекономить 5 млрд. грн. бюджетних коштів. Вже до 10 березня Міністерство фінансів зможе надати перші рекомендації щодо відповідності отримувачів коштів профільним міністерствам, а завершення процесу верифікації очікується в середині 2016 року.