Методичні рекомендації

Набрали чинності зміни до Митного кодексу щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу

03.03.2016 / 10:20

Відповідний закон було прийнято для усунення перешкод для здійснення операцій із заміщення природного газу шляхом внесення відповідних змін до Митного кодексу України.

Згідно з документом митний контроль та митне оформлення обсягів природного газу по операції із заміщення природного газу (бекхолу) здійснюється відповідно до заявленого митного режиму на підставі визначених Кодексом документів, а також акту прийому-передачі природного газу між перевізниками-операторами газотранспортних систем України і суміжної іноземної держави (окремо по кожному пункту приймання-передачі газу) і / або перевізником-оператором газотранспортної системи України і оператором газосховища, що містить інформацію про обсяги природного газу по операції бекхола.

Порядок здійснення митного контролю за обсягами природного газу по операції бекхолу визначається центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів. Під операцією бекхола слід розуміти операцію, за якої прийом-передача природного газу здійснюється шляхом документального оформлення зустрічних потоків:

- природного газу, який знаходиться в суміжних газотранспортних системах, перевізниками-операторами газотранспортних систем України і суміжної іноземної держави по кожному пункту приймання-передачі газу окремо без його переміщення трубопровідним транспортом через митний кордон України;

- природного газу, що знаходиться в газотранспортній системі і / або знаходиться в газосховищах України під митним контролем, - перевізником-оператором газотранспортної системи України і оператором газосховища без його фізичного закачування / відбору в / з газосховища.

Встановлюється, що відповідальність за декларування обсягів природного газу по операції бекхолу несе декларант. Органи доходів і зборів не відшкодовують будь-яких майнові претензії осіб, які мають повноваження щодо відповідних обсягів природного газу.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42