Новини

Запальні процеси

03.03.2016 / 15:20

Підвищення ставок акцизного податку на дизпаливо робить витратнішою діяльність аграріїв.

З 1 січня поточного року відбулося підвищення ставок акцизного податкуу на дизельне паливо залежно від виду: зі 100 євро за тонну до 113 євро за тонну, і зі 132 євро за тонну до 149 євро за тонну. За даними, оприлюдненими прес-службою Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», підвищення ставок акцизного податку на дизпаливо з 1 січня 2016 року призведе до того, що українські аграрії понесуть додаткові витрати на рівні 645 млн. гривень.

«Таке зростання майже вдвічі перевищує всю реальну державну підтримку аграрної галузі, адже в 2016 році в державному бюджеті передбачено тільки 300 млн. грн. на здешевлення кредитів для сільгосппідприємств і 50 млн. грн. на підтримку галузі тваринництва», – наголошено в повідомленні. Це потягне за собою зростання собівартості вирощеної продукції та логістичних витрат.

Кошти, що надійдуть до бюджету від підвищення акцизів на бензин (нинішнього року очікується 3,2 млрд. грн.), Мінфін має намір спрямувати у спецфонд на ремонт автомобільних доріг України.