Новини

Міністерство фінансів відновило виплати купонного доходу за єврооблігаціями

04.03.2016 / 09:40

ОЗДП були випущені державою в листопаді 2015 року в рамках проведеної боргової операції з державним та гарантованим державою боргом, а також внаслідок трьох додаткових випусків в рамках реструктуризації зовнішніх запозичень міста Києва, Укравтодору та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля».

 

Загальна сума купонного платежу 1 березня становила 473,313 млн. дол. США. Таким чином, власники реструктуризованих 13 серій державних та гарантованих державою ОЗДП, єврооблігацій м. Київ, кредитори реструктуризованих кредитів Укравтодору та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля», які взяли участь у борговій операції вже отримали купонний дохід за новими ОЗДП.

 

Зазначену реструктуризацію було проведено з метою зменшення боргового навантаження на економіку України. За результатами реструктуризації, загальну суму виплат за реструктуризованими зовнішніми запозиченнями було зменшено на 3 млрд. дол. США. Сплату боргу ще на 12 млрд. дол. США було відкладено на період після 2018 року. Таким чином, лише у 2016 році реструктуризація боргу дозволила заощадити для бюджету майже 64 млрд. грн. (разом по обслуговуванню та погашенню боргу).