Новини

Законотворці допоможуть валютним позичальникам

04.03.2016 / 11:10

Комітет ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності опрацював понад 300 пропозицій до законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів.

Мета профільного комітету — напрацювати пакет змін до законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів, щоб у результаті ухвалений Верховною Радою закон був реалізований та допоміг значній частині позичальників.

Про це заявив голова Комітету Сергій Рибалка на черговому засіданні робочої групи з опрацювання законопроекту «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)», №4004.

Сергій Рибалка нагадав, що за результатами наради у Комітеті 9 лютого за участю представників Міністерства фінансів, НБУ, асоціацій банківського ринку та представників об’єднань позичальників він звернувся з відкритим листом до усіх громадських об’єднань валютних позичальників, Громадської ради при НБУ, а також усіх зацікавлених надати свої зауваження та пропозиції.

«За цей час ми отримали більше 300 пакетів пропозицій та окремих правок до законопроекту. Зізнаюся, що частина з наданих пропозицій були просто фантастичними. Конструктивні та реалістичні правки були опрацьовані та обговорені під час робочої зустрічі. До наступного пленарного тижня, враховуючи наявність альтернативного законопроекту, який ще не отримав науково-експертного висновку за №4004-1, наш Комітет, депутатський корпус разом із представниками банківського сектору, громадськими організаціями, будуть робити усе, щоб підготувати увесь пакет компромісних пропозицій для врахування їх під час підготовки до другого читання. Ми намагатимемося врахувати максимальну кількість нюансів», - сказав Сергій Рибалка. За його словами, планується розглянути обидва законопроекти на черговому засіданні Комітету.

Сергій Рибалка також зазначив, що уся ця титанічна робота потрібна для того, аби мати розуміння, у якому вигляді проект буде ухвалений парламентом, підписаний Президентом та виконаний банками. «Ми вже втратили півтора роки на безглузде перетягування канату, а людям, яких продовжують виселяти із житла на вулицю, потрібен результат», - сказав голова профільного комітету.