Новини

Японська допомога

04.03.2016 / 12:30

Уже в квітні Україна очікує отримати транш на суму 300 млн. доларів від Японії.

«Підтримка України від третіх країн це відповідь на запитання чи відбуваються у нас реформи», – заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько на спільному брифінгу з Надзвичайним і повноважним послом Японії  в Україні паном Шігекі Сумі щодо Кредитної угоди про другу позику на політику розвитку та здійснення економічних реформ.

Всього, як повідомила очільниця фінансового блоку, Україна отримала від Японії фінансову підтримку на суму 1,8 млрд. доларів, один мільярд з яких буде спрямовано на реконструкцію Бортницької станції аерації.

Умовою для надання нинішнього кредиту було виконання десяти структурних реформ, – наголосила міністр фінансів. «Я вам дам приклад трьох. Перше – ліквідація можливостей для ухилення від сплати податків і боротьба з податковими ямами, що включило впровадження електронного адміністрування ПДВ, а також значно посилило контроль за трансфертним ціноутворенням. Тобто створено дієвий механізм боротьби з виведенням капіталів з офшорів. Другий приклад – створення дієвих механізмів контролю не тільки за виконанням доходів, а й витрат бюджету, для чого було розширено повноваження Рахункової палати України. І третій приклад – реформування ринку газу, що ліквідує монополію НАК «Нафтогазу» і поділ функцій НАК «Нафтогазу», транспортування, зберігання і видобуток газу. Ми провели всі ці реформи, справжні реформи», – заявила Наталія Яресько.

Термін погашення кредиту становить 20 років, з яких 6 років пільгові, протягом яких не здійснюватимуться платежі з повернення кредиту. Ставка за кредитом становить менше одного відсотка.

Зі слів Наталії Яресько, кредитна угода має набути чинності наприкінці березня. Після цього вже в квітні у відомстві сподіваються отримати кредитні кошти єдиним траншем. Ці кошти будуть спрямовані до загального фонду держбюджету і допоможуть профінансувати всі видатки бюджету.

Міністр фінансів пообіцяла, що ефект від залучення цієї позики безпосередньо відчують українські громадяни.

Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі зауважив, що японський бізнес, який вже сьогодні прийшов в Україну з інвестиціями, бачить майбутнє української економіки, що має непогану основу.


Інна ГОЛОВКО