Новини

У МінАПК вважають приватизацію держпідприємств пріоритетом у реформах

09.03.2016 / 14:20

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник керівника робочої групи з питань приватизації держпідприємств Мінагрополітики Олексій Зубрицький.

Першою причиною того, що приватизація має стати пріоритетом у реформах, експерт назвав те, що держпідприємства хронічно генерують збитки для бюджету. «У 2014 році це були сотні мільярдів, в минулому році, незважаючи на кратне підняття тарифів, десятки мільярдів. Цьому є об’єктивні причини: зношена інфраструктура, слабкий менеджмент, нестача обігових коштів, але в більшості випадків це все-таки корупція і крадіжка», — вважає Олексій Зубрицький.

Друга причина — майже всі корупційні скандали в країні тим чи іншим чином пов’язані з держпідприємствами, боротьбою за контроль над ними, вважає експерт.

Третя причина — за даними Мінфіну, «держпідприємства сидять на горі грошей — їх активи перевищують 30 млрд. грн.., в той час як країна живе від одного кредитного траншу до іншого».

У підпорядкуванні Мінагрополітики 571 підприємство, з яких 116 виконують освітню функцію (більшість з них передали Міністерству освіти), 150 перебувають у стадії банкрутства і ліквідації, ще 150 — в процесі реструктуризації, близько 30 знаходяться в Криму.

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42