Митна справа

Митне оформлення природного газу

11.03.2016 / 12:30

З 01.04.2016 р. набирає чинності Закон України, яким внесено зміни до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу.

Зокрема, зазначено, що митний контроль та митне оформлення обсягів природного газу за операціями із заміщення природного газу (бекхол) здійснюється відповідно до заявленого митного режиму на підставі документів, передбачених пунктом 5 частини першої ст. 335 Митного кодексу, а також акта приймання-передачі природного газу між перевізниками операторами газотранспортних систем України та суміжної іноземної держави (окремо за кожним пунктом приймання-передачі газу) та/або перевізником — оператором газотранспортної системи України та оператором газосховища, що містить інформацію про обсяги природного газу за операціями бекхолу.

Під операцією бекхолу розуміється операція, під час якої здійснюється приймання-передача природного газу шляхом документального оформлення зустрічних потоків:

суміжних ГТС;

в ГТС та/або у газосховищах.

Установлено, що митне оформлення у відповідний митний режим балансуючих обсягів природного газу здійснюється протягом 30 днів після закінчення дії угоди (договору) між сторонами зовнішньоекономічних договорів (контрактів).


Закон від 04.02.2016 р. № 994-VIII

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42