Новини

Роман Насіров: «Ми бачимо часткову детінізацію, часткове збільшення зарплат»

11.03.2016 / 17:30

Під час прес-конференції Голова Державної фіскальної служби України повідомив, що сума недонадходження ЄСВ внаслідок двократного зниження ставки не є ризиковою для бюджету.

Так, у січні – лютому 2016 р. порівняно з відповідним періодом 2015 р. фактичні показники надходження ЄСВ зменшились на 6 млрд. грн. — до 19,8 млрд. грн. Основна причина такого стану справ – зменшення майже вдвічі ставки внеску (із середньої 41% до 22%). «Але надходження внеску зменшилися лише приблизно на 23%. Тобто ми бачимо часткову детінізацію, часткове збільшення зарплат, і в абсолютних цифрах це не ризикові суми, — зазначив Роман Насіров. – По-перше, бюджетом країни було передбачено, як перекривати ці недонадходження, поки детінізація їх повністю не перекриє; по-друге, виходячи з перевиконання, з яким ми рухаємося, можна сказати, що держава комфортно зможе здійснювати всі соціальні виплати».

Тільки в лютому 2016 р. ДФС досягнуто перевиконання індикативних показників Мінфіну на 12,5%. Додатково до держбюджету надійшло 4,1 млрд. грн., з яких 2,3 млрд. грн. по податковому напряму, 1,8 млрд. грн. – по митному напряму.

Середньомісячний збір ПДВ з вироблених в Україні товарів з початку року становить 11,5 млрд. грн., тоді як у 2015-му – 8,9 млрд. грн.

Відходить на другий план і проблема з відшкодуванням ПДВ, яка минулого року була ледь не топовою темою, запевняє очільник відомства. «Це питання знімається з порядку денного, тому що ми відшкодовуємо регулярно. Якщо на початок року активний борг сягав  12,5 млрд. грн., то на сьогодні, за оперативними даними, – 10,5 млрд. грн. За останні два місяці ми відшкодовуємо по 8 млрд. грн. Із такими темпами затримка з поверненням коштів на рахунки платників – 5-6 тижнів», - пояснив Роман Насіров.

Як і передбачено змінами до Податкового кодексу, у ДФС розробили й оприлюднили два реєстри заявок на відшкодування ПДВ. Крім того, з 1 березня запроваджено Систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та Єдиний реєстр акцизних накладних (ЄРАН). Це дозволить уникнути маніпуляцій на ринку палива і забезпечить прозорість адміністрування акцизного податку від операцій його купівлі-продажу. Адже тільки з початку року оперативними підрозділами податкової міліції з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів більш ніж на 50 млн. грн., в тому числі нафтопродуктів.

Станом на 10 березня в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального вже зареєстровано 2,9 тис. платників, якими надано відомості про 10,2 тис. пунктів із реалізації пального.

У подальших планах керівництва відомства – удосконалення сервісної та функціональної складової його діяльності. Зокрема, буде розроблено програмне забезпечення індексу задоволення платників рівнем обслуговування, яке надає ДФС. Невдовзі на базі центрального апарату відомства відкриється ще один Центр обслуговування платників податків. Зазнають змін і HR-, ІТ- та комунікаційна політика. «По комунікаційній політиці будемо навіть вас залучати, щоб ви нас спрямовували, що важливо знати і чути суспільству», - звернувся Роман Насіров до журналістів.

Щодо податкової реформи, то, на переконання головного фіскала, цей процес потрібно завершити до середини року: «Будемо зараз ініціювати цю роботу знову з Міністерством фінансів і Верховною радою України – Комітетом з питань податкової та митної політики, щоб цей процес починався зараз і щоб ми його намагалися завершити до середини року. Я думаю, цього року це дуже важливо зробити. Врешті-решт, є ми і є платники податків, які повинні виконувати Податковий кодекс».


Ольга ГЕРМАНОВА