Новини

Кабмін схвалив проект закону про інститут бізнес-омбудсмена

14.03.2016 / 14:40

«Виводимо інститут бізнес-омбудсмена на рівень законодавства», - йдеться в повідомленні уряду.

Створення ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало ще в жовтні 2014 р. Пізніше Кабінет Міністрів утворив раду бізнес-омбудсмена.

До складу ради входять: бізнес-омбудсмен; два заступники бізнес-омбудсмена; працівники, яких рада може у відповідності з його потребами наймати на роботу згідно з регламентом.

Керівним органом ради є наглядова рада. Наглядова рада складається з уповноважених представників групи сторін: блок 1 – Кабінет Міністрів України; блок 2 – міжнародні фінансові організації Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва і розвитку); блок 3 – бізнес-асоціації (Американська торгова палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Українська спілка промисловців і підприємців).

Нагадаємо: з 10 грудня 2014 року пост бізнес-омбудсмена зайняв Альгірдас Шемета - литовський та європейський політик, колишній міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету і фінансового планування (2009-2010), європейський комісар з оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством (2010-2014).