Новини

В Україні оживають фінансові піраміди і шахраї

15.03.2016 / 12:30

Наразі українців заманюють електронними грошима — біткоінами.Зокрема, залучити українців до новомодної криптовалюти намагається новий проект сумнозвісного Сергія Мавроді під назвою «МММ Глобал»

Потенційним клієнтам пропонується такий процес співпраці: система зводить з людиною, якій потрібна допомога. Ви перераховуєте біткоіни зі свого електронного гаманця — це ваш внесок, на який зростають відсотки. Вас переконують, що це — справжня революція, адже віднині немає прив’язки до країни — ви з України можете надавати модопомогу людям, наприклад, з Монголії або ПАР.

Як і раніше, заробітки в МММ обіцяють фантастичні — від 30% до 100% доходу на місяць. При цьому їх сайт користується попитом — його активно лайкають і перепощують в соцмережах.

Зі слів юриста Богдана Хаустова, що спеціалізується на аферах, незважаючи на офіційне закриття в Україні в 2014 році, МММ насправді не зникла.

«Вони запускаються щоразу, коли придумують новий спосіб, щоб люди несли гроші. Була, наприклад, акція «Джип за півціни». Роздали кілька машин, щоб показати, як це працює, люди понесли гроші — все згорнулося», — зазначив він.

Богдан Хаустов нагадує, в Україні є законопроект про заборону фінансових пірамід, який зараз знаходиться в комітетах Верховної Ради.

«Але, то що написано в нинішніх законах, відстає від життя — засновники фінансових пірамід давно виробили механізми обходу закону, а тому їх вкладники абсолютно не захищені», — запевняє юрист.

З його слів, в Україні з’являються й інші піраміди, які маскуються під інвесткомпанії. Серед вкладників чимало молоді, яка була недостатньо дорослою під час останньої великої хвилі МММ 2011-2012 років, а зараз намагається зняти вершки, — зазначив Богдан Хаустов.


Сергій СОБУЦЬКИЙ