Новини

Комітет ВР з питань податкової та митної політики прийняв рішення щодо шести законопроектів у сфері оподаткування

17.03.2016 / 15:20

Зокрема парламенту було рекомендовано у першому читанні прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників» (реєстр. №3851-1 від 04.02.216 року) та проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість» (реєстр. №3810 від 25.01.2016 року).

Законопроектом реєстр. №3851-1 пропонується відновити порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників, який діяв у 2015 році, та не застосовувати фінансові санкції до сільськогосподарських товаровиробників за допущення помилок у податкових деклараціях з ПДВ, а також запровадити єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування замість діючих з 1 лютого 2016 року двох Реєстрів.

Вище згаданим законопроектом реєстр. №3810 пропонується запровадити єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування замість діючих з 1 лютого 2016 року двох Реєстрів та встановити виключний перелік підстав, за яких суми ПДВ по податкових накладних не включатимуться до податкового кредиту, а також не застосовувати у 2016 році фінансові санкції до сільськогосподарських товаровиробників за допущення помилок у податкових деклараціях з податку на додану вартість в частині застосування спеціального режиму.

Також членами Комітету було розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств» (реєстр. №3872 від 02.02.2016 р.) та рекомендовано Верховній Раді України  прийняти його за основу.

Цим законопроектом пропонується внести зміни до підрозділів 6 та 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та встановити на 2015 та 2016 роки коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель на рівні «1», а також продовжити на 2017 рік чинний на сьогодні порядок розрахунку бази оподаткування єдиним податком для  платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників).

У другому читанні було розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива (реєстр. №2971-д), який було рекомендовано Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому як Закон України в редакції, запропонованій  Комітетом.

Цим законопроектом пропонується зменшення регуляторного тиску  на виробників пива, у тому числі шляхом відміни ліцензування виробництва, імпорту та експорту пива, а також  приведення норм щодо реклами пива у відповідність до ратифікованої Верховною Радою України Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Крім того, було рекомендовано прийняти проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи справляння судового збору» (реєстр.№3552). Прийняття цього проекту, на переконання народних депутатів України – членів Комітету, дасть змогу запровадити єдиний підхід до визначення ставок судового збору, встановити обґрунтовані та, відповідно, справедливі ставки судового збору, враховуючи соціально-економічну ситуацію в державі, зменшити число осіб, звільнених від сплати судового збору, що приведе до  збільшення  надходжень до Державного бюджету України від його сплати. Було наголошено, що впровадження положень цього законорпоекту значно підвищить рівень гарантованої Конституцією України доступності правосуддя шляхом кращого забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, матеріально-технічного забезпечення судів та, відповідно, їх фінансової незалежності.

Також рекомендовано прийняти проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів)» (реєстр.№3516). Цей проект системно пов’язаний з проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)» (реєстр. № 3498 від 20.11.2015 р.), є похідним від нього та має технічний характер щодо термінології, яка застосовується у Митному кодексі України.