Новини

Мінфін закликає до фінансової реструктуризації

18.03.2016 / 12:30

Міністерство фінансів просить Верховну Раду ухвалити проект Закону «Про фінансову реструктуризацію», що був розроблений з метою відновлення економічної активності підприємств та пожвавлення банківського кредитування.

Проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» було розроблено Міністерством фінансів спільно з Національним банком України та Національною асоціацією банків України з урахуванням кращих міжнародних практик. Завдяки законопроекту буде створено ефективну основу для вирішення проблеми боргового навантаження на українські підприємства, що мають тимчасові проблеми зі своєчасним погашенням боргів перед кредиторами.

«Підхід, закладений в законопроекті, дасть можливість підприємствам, які мають ефективну і потенційно успішну бізнес-модель, вирішити проблему платоспроможності, уникнути ризику банкрутства, і таким чином – повернутися до зростання», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Водночас, як зазначила Міністр фінансів, розроблений закон не є механізмом уникнення від сплати по кредитам: нежиттєздатні підприємства не зможуть ним скористатися. З метою уникнення зловживань або маніпулювання процесом фінансової реструктуризації пов’язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес. Окрім того, процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств. Вона відбуватиметься при погодженні всіх сторін й на умовах, які задовольнять усіх.

«Створення ефективної процедури фінансової реструктуризації підприємств допоможе відновити економічну активність життєздатних підприємств, пришвидшити “одужання” реального та фінансового секторів економіки, - а це, в свою чергу, допоможе зберегти існуючі та створити нові робочі місця», - підкреслила Міністр фінансів.