Новини

Збільшення пенсій по-новому

18.03.2016 / 18:20

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує прийняти за основу законопроект щодо нового порядку збільшення пенсії.

Члени Комітету розглянули законопроект «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо відновлення протиправно скасованого порядку збільшення пенсії» №3596 на засіданні 16 березня.

Законопроектом пропонується змінити порядок обчислення розміру доплати за понаднормовий стаж. Зокрема, відповідно до проекту закону, з 1 січня 2017 року за кожний повний рік страхового стажу планується збільшувати розмір пенсії за віком на 1 відсоток мінімального розміру пенсій за віком. Такі зміни будуть стосуватися тих 7 млн. пенсіонерів, у яких основний розмір пенсії менше мінімального розміру пенсії, встановленого на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Проектом також передбачено встановити, що такий порядок збільшення розміру пенсії поширюватиметься на осіб, яким пенсії призначені до набрання чинності закону в разі його прийняття.

 

Окрім того, у законопроекті зазначено, що для осіб, яким пенсії були призначені до 1 жовтня 2011 року, збільшення пенсії здійснювати за кожний рік страхового стажу понад 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, крім тих, яким здійснювався перерахунок пенсії з урахуванням зарплати за періоди страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.