Лист

Ненадання платником податків відповіді на запит контролюючого органу

21.03.2016 / 13:30

ДФС України надано роз’яснення про можливість призначення документальної позапланової перевірки у разі ненадання платником податків відповіді на запит контролюючого органу.

Зазначено, що порядок проведення та обставини, за якими може здійснюватися документальна позапланова перевірка, визначаються Податковим кодексом.

Зокрема, при отриманні контролюючим органом податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, або виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, та у разі ненадання платником податків пояснень та їх документальних підтверджень протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного запиту контролюючого органу, може бути проведено документальну позапланову перевірку платника податків.

Крім того, відповідно до пп. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу документальну позапланову перевірку може бути проведено при поданні скарги на платника податку та у разі ненадання ним пояснень та документального підтвердження на запит контролюючого органу, в якому зазначається інформація зі скарги щодо: ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування; ненадання таким платником податків акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної.

(Лист від 15.03.2016 р. № 5614/6/99-99-22-04-02-15)