Новини

Плата за тютюн — інтереси держави

22.03.2016 / 13:50

Втрати державного бюджету в четвертому кварталі 2015 року через цінові війни в тютюновій галузі склали 400 млн. грн.

Якщо ситуація збережеться в 2016 році, втрати держбюджету за 12 місяців можуть скласти 2 млрд.  грн. від недоотримання надходжень по ПДВ, адвалорної складової акцизу, 5% -го податку на реалізацію підакцизної продукції.

На думку директора відділу корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Олександра Когута, підвищення адвалорного компонента акцизного податку не може розглядатися як альтернатива мінімальним цінам, оскільки адвалорний акциз є відсотком від ціни продукції, який застосовується тільки до сигарет дорожче 18 грн.

«Він ніяк не вирішує проблему зниження цін в дешевому сегменті, частка якого на ринку становить вже 80%», — говорить він. На думку Когута, мінімальні ціни на сигарети необхідні, щоб стабілізувати надходження до бюджету.

«Ми вважаємо, що встановлення мінімальних цін на рівні, запропонованому Мінфіном — на рівні 15 грн. за пачку буде тим кроком, який зможе стабілізувати ринок. Це забезпечить наповнення бюджету в поточному році, залишить ресурс для зростання надходжень в майбутньому, а також зменшить стимули для нелегальної торгівлі і незаконного вивезення українських сигарет в ЄС», — заявив менеджер з питань фіскального регулювання Філіп Морріс Україна Олексій Калініченко.

У ситуації, що склалася, виробники тютюнових виробів, активно борючись за споживача, використовують різні методи: хтось випускає нові продукти і вкладає в розкручування бренду, а комусь по душі просто знизити ціни.