Новини

Національний банк та Державна фіскальна служба домовилися про співпрацю

23.03.2016 / 09:30

Взаємодія стосуватиметься головним чином вироблення спільної стратегії щодо трансфертного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу.

У Національному банку України 21 березня відбулася тристороння робоча зустріч з представниками Державної фіскальної служби України та Антимонопольного комітету України.

Під час зустрічі Валерія Гонтарева висловила готовність Національного банку до плідної співпраці з Державною фіскальної службою. Вона підкреслила, що основним напрямом співпраці Національного банку та Державної фіскальної служби має стати деофшоризація українського бізнесу.

«Національний банк уважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка б зафіксувала status quo, та чесно визнала факт офшорності є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна “вбивати” бізнес, але бізнес повинен бути транспарентним. Тож визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливе для країни», - зазначила Голова Національного банку. За її словами, таким шляхом вже ідуть країни Європейського Союзу у відповідності до вимог документу Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров підтримав ідею вироблення спільної концепції з деофшоризації.

«Ми готові поділитися своїми напрацюваннями з Національним банком та повністю підтримуємо необхідність вироблення спільної концепції з деофшоризації», ‒ наголосив Роман Насіров.

На напрацюваннях Національного банку та Державної фіскальної служби ґрунтуватиметься спільна концепція з деофшоризації. Вона буде відтворена в законопроекті про деофшоризацію та в засадах нового валютного регулювання центрального банку.

Антимонопольний комітет України також підкреслив свою готовність взяти участь у розробленні цих документів.

Окрім цього, сторони домовилися про обмін інформацією щодо діяльності фінансового сектору, обговорили питання трансфертного ціноутворення, необхідність об’єднання зусиль для боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінними пунктами. «Завдяки спільним зусиллям ми зможемо віднайти правильний інструмент для того, щоб створити такі умови, за яких легальний бізнес почав би нарешті витісняти тіньовий. І це було б не тільки просто правильно, а ще й вигідно», ‒ зазначив Роман Насіров.

Наступна зустріч відбудеться за декілька тижнів та буде присвячена більш детальному обговоренню майбутньої концепції деофшоризації українського бізнесу.