Новини

Кримінальне провадження в податкових відносинах удосконалять

23.03.2016 / 10:20

Про це йшлося під час робочої групи щодо розгляду та опрацювання пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» (реєстр. №3448 від 10.11.2015 р.).

На зустрічі, що відбулася 22 березня 2016 р. в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, перший заступник голови комітету Андрій Журжій навів аналітичну інформацію щодо результативності роботи органів досудового розслідування ДФС України за статтею 212 КК України в 2015 р. Було презентовано сам законопроект № 3448 та проведено обговорення його положень стосовно внесення змін до ст. ст. 212, 212-1 КК України, доповнення підстав для закриття кримінального провадження в КПК України, внесення зміни до КАС України, ЦПК України та ГПК України, встановивши, що не є обов’язковим для суду правові наслідки дій чи бездіяльності особи, встановлені у вироку, яким затверджено угоду про визнання винуватості щодо кримінальних правопорушень, передбачених ст. 205, 212, 212-1, 358, 366 КК України.

Виступаючі, зокрема, повідомили:

1. Суддя Верховного суду України Короткевич М.Є. - законопроект заслуговує на увагу, в тому числі стосовно визначення в ст. ст. 212, 212-1 КК України, що є фактичним ненадходженням коштів до бюджетів, але деякі моменти треба уточнити.

2. Суддя Вищого адміністративного суду України Лосєв А.М., науковий консультант відділу голови та заступників голови Вищого адміністративного суду України Поляничко А.О., що законопроект в цілому підтримується, у разі врахування певних технічних зауважень до тексту.

3. Начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України Мельник В.І. – законопроект не підтримується.

4. Представники Ради Бізнес-омбудсмена, бізнесу та громадських організацій – в своїй більшості погодилися з необхідністю негайного прийняття цього законопроекту.

За результатами зустрічі члени робочої групи в основному дійшли спільної думки щодо висловлених зауважень. Стосовно положень, що мали дискусійний характер, авторам запропоновано надати письмові зауваження та пропозиції.