Новини

ДФС та Американська торгівельна палата в Україні підпишуть меморандум про співпрацю в частині контролю за ринком зерна

24.03.2016 / 09:29

У фіскальному відомстві відбулася чергова зустріч зернотрейдерів та представників ДФС. Вона стала продовженням серії діалогів з бізнесом для врегулювання діяльності на аграрному ринку та ліквідації тіньового бізнесу у цій сфері.

Одним із кроків у напрямі контролю на ринку зерна учасниками зустрічей було визначено підписання відповідного меморандуму про співпрацю ДФС та Американської торгівельної палати в Україні. Саме обговорення основних положень цього документу, мети та головних завдань стало темою сьогоднішньої зустрічі представників двох організацій. 

На думку учасників зустрічі, меморандум, який наразі розробляється, повинен забезпечити рівні умови праці для всіх зернотрейдерів та створити механізм для боротьби з нелегальним ринком зерна.

Сторони домовилися спільно розробити критерії для визначення ризиковості контрагентів, які допоможуть представникам бізнесу уникнути операцій з фіктивними підприємствами. При цьому в ДФС закликали представників АТПУ проводити перевірку своїх контрагентів, адже деякі з них припиняють свою діяльність через невеликий проміжок часу після підписання угоди з компанією.

Зі свого боку ДФС оперативно надаватиме інформацію щодо ризиків по контрагентах, але виключно у тому вигляді та у тому обсязі, які визначені законодавством.

Під час зустрічі також розглядалися можливості ліквідації лазівок для проведення незаконних валютних операцій при експорті зерна.

За результатами обговорення було вирішено підготувати проект меморандуму з урахуванням усіх пропозицій. Крім того,  у разі виникнення окремих моментів, вирішення яких потребуватиме участі інших міністерств та відомств, до підписання документу також заплановано залучити й інших учасників.