Новини

Територія порозуміння і співпраці

24.03.2016 / 15:20

Представники Адміністрації морських портів України та девелоперської компанії ТОВ «МВ Карго» підписали договір про будівництво зернового терміналу та причалу для американського агрохолдингу Cargill у порту «Южний».

«В рамках договору компанія «МВ Карго» виступає у ролі девелопера і бере на себе зобов’язання побудувати спеціалізований морський термінал з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки, а також причал № 25 в акваторії морського порту «Южний».

Орієнтовна сума інвестицій в будівництво зернового терміналу становить $104 млн. На днопоглиблювальні роботи адміністрація морських портів  спрямує близько $50 млн.», - йдеться у повідомленні прес-служби  АМПУ.

Як зазначають в Адміністрації, пропускна спроможність першої черги будівництва терміналу становитиме до 5 млн. тонн, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн. тонн. АМПУ, зі свого боку, забезпечить створення судноплавної операційної акваторії причалу № 25 і судноплавного підхідного каналу до причалу № 25 морського порту «Южний». Глибини в акваторії і на підхідному каналі будуть доведені до 16 метрів.

«Таким чином, сторони виконали умови угоди, підписаної 24 лютого 2016 року з компанією Cargill в Кабінеті міністрів України у присутності Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, посла США Джеффрі Пайєтта, міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, міністра АПК Олексія Павленка та міністра фінансів Наталії Яресько», - резюмували в АМПУ.

Нагадаємо, тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в морському порту «Южний» був підписаний 17 серпня 2015 року у Міністерстві інфраструктури. Документ засвідчував намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який компанія «МВ Карго» побудує в порту «Южний».