Новини

Тематичний IT-день

24.03.2016 / 18:20

Спікер парламенту наглошує на необхідності створити фундаментальні закони, які чітко визначатимуть подальші кроки розвитку галузі інформаційних технологій.        

Про підтримку IT-сектору державою як всередині країни, так і її продуктів за кордоном, йшлося під час зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з представниками інформаційної сфери.

Спікер парламенту наголосив на вагомому потенціалі ІТ-сектору, який може стати рушійною силою економіки країни. Саме тому, на думку посадовця, держава має інвестувати у розвиток галузі. «Дуже важливо, щоб цей сектор не залишався поза увагою і можливостями державної підтримки, – заявив Володимир Гройсман. – Потрібно створити умови, які б якісно відрізнялися (від нинішніх) і були б не гіршими, ніж у провідних країнах».

Незважаючи на те, що в Україні є хороша база кваліфікованих ІТ-спеціалістів, водночас, зі слів чиновника, має бути вирішена низка проблем, які заважають розвиткові галузі.

«Як зробити, щоб ви були в «білій зоні» [економіки], як зробити, щоб ви були захищені, як зробити, щоб вам було вигідно розвиватися тут, – три питання, на які ми з вами повинні відповісти», – закликав Володимир Гройсман учасників зустрічі до обговорення.

Представники ІТ-компаній, присутні на зустрічі, нагадали, що ІТ-сектор – одна з галузей в Україні, що інтенсивно зростає, та може стати однією з головних сфер економіки за умови підтримки та сприяння з боку держави.

Крім істотного внеску до ВВП країни та розвитку інших галузей вітчизняної економіки, фахівці зауважили, що ІТ-сектор напрацював корисний для розбудови держави досвід, зокрема щодо бізнес-аналізу, стратегічного менеджменту, систем управління проектами, персоналом тощо.

На сьогодні розвитку галузі, на переконання керівників провідних ІТ-компаній, заважають, зокрема, складна податкова система, яка потребує невідкладних змін, тиск на ІТ-компанії, відтік кваліфікованих кадрів за кордон та недосконалість профільної освіти. Представники галузі також закликали ухвалити законодавчі рішення, «які обмежили б свавілля силовиків відносно ІТ-компаній».

Володимир Гройсман виступив за розробку стратегічного плану дій щодо розвитку ІТ-індустрії в Україні на найближчі роки і закликав учасників обговорення взяти участь у розробці відповідних пропозицій та представити їх парламенту для подальшого опрацювання у комітетах.

Спікер погодився з точкою зору співрозмовників щодо необхідності здійснення повноцінної реформи податкової системи, яка буде заздалегідь розроблена та узгоджена з усіма зацікавленими сторонами.

Крім того, Голова Верховної Ради запропонував провести у парламенті тематичний ІТ-день для прийняття необхідних рішень. «Йдеться про те, щоб створити фундаментальні закони, які не дозволять ними гратися, але чітко визначатимуть подальші кроки розвитку галузі», – зауважив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, за даними порталу IT Outsoursing News, на сьогодні понад 100 тисяч українських програмістів працюють в різноманітних компаніях, водночас спостерігається тенденція на зростання попиту на IТ-фахівців на світовому ринку.

Україна посіла перше місце в Європі не лише за кількістю IТ-фахівців, а й за темпами збільшення їх кількості. Очікується, що до 2020 року кількість айтішників в Україні зросте до майже 200 тисяч.