Новини

Голова ДФС України Роман Насіров: «Покращувати потрібно не тільки економічну складову, а й безпекову»

25.03.2016 / 16:40

Завдяки спеціальній апаратурі та тренінгам українські митники зможуть дієвіше запобігати нелегальному ввезенню речовин, що руйнують озоновий шар Землі.

Таку апаратуру вже доставлено в Україну і незабаром буде передано в усі обласні митні підрозділи України, митні пости у морських портах та спеціалізовані лабораторії ДФС.

Детально про те, як здійснюватиметься контроль на практиці, йшлося під час прес-конференції за участі Голови ДФС України Романа Насірова та Директора Проекту ПРООН в Україні Янтомаса Хімстра, які під час заходу підписали Меморандум про взаєморозуміння між ДФС України та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй у рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ – озоноруйнівних речовин у регіоні країн з перехідною економікою».

Зі слів Голови ДФС України Романа Насірова, питання захисту озонового шару має глобальний характер і потребує спільних скоординованих зусиль всього міжнародного співтовариства та контролю з боку компетентних органів.

Митниця ДФС України є однією з ключових ланок у системі, які здійснюють контроль за ввезенням в Україну озоноруйнівних речовин, а також товарів, що можуть містити такі речовини. У рамках Проекту вже придбано 35 газоаналізаторів загальною вартістю понад 5 млн. грн. Один із таких приладів під час прес-конференції продемонстрували журналістам та розповіли, як він функціонує.

Для того, щоб визначати хімічний склад газів у сертифікованих лабораторних умовах, планується спеціалізовану лабораторію для експертизи та досліджень обладнати газовими хроматомасспектрометрами. Проектом, зокрема, передбачено закупівлю двох таких приладів загальною вартістю понад 6 млн. грн. Отже, запобігати ввезенню в Україну озoноруйнівних речовин можна буде шляхом їх своєчасної ідентифікації та виявлення.

Для придбання обладнання, що дасть змогу підвищити ефективність митного контролю і унеможливить ввезення в Україну озноруйнівних речовин понад установлені квоти, у рамках проекту планується отримати технічну допомогу на суму 11,5 млн. грн.

Крім того, положеннями Меморандуму передбачено проведення тренінгів для підвищення кваліфікації українських митників щодо визначення класифікації товарів. Слід пам’ятати, що митне оформлення товарів, які містять озоноруйнівні речовини, здійснюється тільки за наявності відповідної ліцензії, що видається Мінекономрозвитку.

 «У час, коли ми концентруємося на економічних та політичних питаннях, ми повинні більше уваги приділяти міжнародним домовленостям, які в нас є. Покращувати не тільки економічну складову, а й безпекову. Вважаю, що реалізація цього проекту є стратегічною на багато років», – заявив Роман Насіров.


Інна ГОЛОВКО