Митна справа

Митниця по-європейськи

28.03.2016 / 10:20

На базі Київської міської митниці ДФС України відбулася презентація та громадське обговорення проекту Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)».

Захід відбувся з ініціативи Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві та за участю профільних фахівців Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Київської міської митниці ДФС, представників Асоціацій, суб‘єктів ЗЕД, декларантів, керівників та співробітників підприємств.

Зазначалось, зокрема, що метою законопроекту є наближення українського законодавства в податковій та митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі.

Презентуючи законопроект, начальник Управління митної політики Міністерства фінансів України Олександр Москаленко заявив, що його було розроблено з метою запровадити в Україні дієвий механізм інституту уповноважених економічних операторів (УЕО) аналогічний тому, що функціонує в ЄС та який є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

З його слів, запровадження УЕО допоможе покращити економічні та адміністративні умови для митного оформлення товарів українськими експортерами та імпортерами, і тим самим максимізувати використання вигід, що дає українським виробникам Угода між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі.

На думку авторів законопроекту, запровадження інституту УЕО та надання українським підприємствам такого статусу на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв стане дієвим інструментом боротьби із корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів.


Сергій СОБУЦЬКИЙ