Новини

Лікам із вмістом спирту – нова упаковка

31.03.2016 / 10:20

Комітет ВР з питань податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу та в цілому зміни до Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (реєстр. №2135).

Законопроект спрямовано на створення умов для розвитку конкурентного середовища на ринку тари, призначеної для реалізації етилового спирту, який використовується як лікарський засіб.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, чинним законодавством передбачено лише один тип первинної упаковки для лікарських засобів, в якому можна реалізовувати  спиртові або водно-спиртові настої. Проте не завжди використання лише скляної тари є доцільним. Наприклад, у зонах ліквідації надзвичайних ситуацій, АТО, в умовах надання медичної допомоги поза межами медичних закладів.

Крім того, 70% скляної тари  для реалізації лікарських засобів, що містять спиртові або водно-спиртові настої, постачається в Україну з Російської федерації. Наразі було б доцільно дати можливість вітчизняним виробникам замістити імпортну продукцію тарою, яка має всі дозвільні документи на використання її для реалізації етилового спирту, який використовується як лікарський засіб.