Новини

Світова практика: оподаткування дедалі прозоріше

31.03.2016 / 16:00

Міністерство фінансів України розробило власну стратегію щодо перегляду міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

За інформацією Мінфіну, вчора заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва зустрілася з представниками компаній–членів Американської торгівельної палати в Україні для обговорення актуальних питань у галузі міжнародного оподаткування та гармонізації українського законодавства з нормами ЄС. Олена Макеєва наголосила, що враховуючи останні світові тенденції, а також відповідно до Модельної конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо податків на доходи і капітал та звіту Міжнародного валютного фонду 2014 року, Міністерство фінансів розробило власну стратегію щодо перегляду міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, членом яких є Україна, та проведення переговорів щодо підписання нових угод з країнами ЄС з метою залучення іноземних інвестицій у країну. Зокрема, у найближчій перспективі планується проведення переговорів щодо перегляду конвенцій, зокрема з Нідерландами, Великою Британією, Бельгією, Швейцарією та Австрією.

Очікується також ратифікація Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Республікою Мальта Верховною Радою України (законопроект №0054 від 23.07.2015)

Щодо питання підписання Україною Багатосторонньої угоди компетентних органів по автоматичному обміну інформацією про фінансові рахунки, було поінформовано, що наразі здійснюється надання відповідей компетентним органам угоди з метою узгодження процедурних питань.

Особливу увагу було приділено питанням Угоди між Урядом України та Урядом США для підвищення рівня дотримання міжнародного податкового законодавства й виконання положень Закону Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA).

Учасники зустрічі відзначили важливість кроків, спрямованих на забезпечення подальшого упровадження прозорих правил оподаткування, які грунтуються на кращій світовій практиці, та домовилися продовжити співпрацю у цьому напрямі.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42