Новини

ДФС відзвітувала

05.04.2016 / 15:00

У березні зібрано рекордну суму — понад 60 млрд.  грн., загалом у I кварталі поточного року служба зібрала понад 140 млрд.  грн. Про це повідомив під час прес-конференції голова ДФС України Роман Насіров.

«Такого ніколи не було. Це — не просто гроші, за ці кошти виплачуються пенсії, фінансуються АТО та інші платежі держави», — зазначив Роман Насіров.

За даними ДФС, високі обсяги надходжень досягнуто по ПДВ, зокрема, середньомісячний збір ПДВ з вироблених товарів у першому кварталі склав 11,9 млрд.  грн., при середньомісячних надходжень минулого року близько 8,9 млрд. грн.

Станом на 1 квітня, на рахунки платників грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд. грн. ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду 2015 року.

Єдиний внесок у першому кварталі сплачено на суму в 30 млрд. грн. При зменшенні ставки практично вдвічі надходження внеску скоротилися лише на 25,2% у порівнянні з відповідним періодом.

Роман Насіров також поінформував, що ДФС перевіряє інформацію про українців в офшорах. При цьому він наголосив, що питання офшорів є компетенцією Національного банку України, а питання про легальність операцій з офшорами слід адресувати не ДФС, а юристам.

«Це використовують усі країни світу, так інвестують в Азії, Європі, Америці. Всі найбільші світові фонди мають велику свою частину в офшорах. У нас є багато публічних компаній з лістингом на Варшавській біржі. Відкрийте їх структуру, частину бізнесу — в офшорах. Це абсолютно нормальна міжнародна діяльність, коли інвестиції заходять. Де-юре це абсолютно законно, податки сплачуються в тій країні, де компанія зареєстрована. Якщо ми зменшимо ПДВ до 10%, а податок на прибуток — до 5%, то всі будуть вважати Україну офшором», — заявив Роман Насіров.


Сергій СОБУЦЬКИЙ