Новини

Мінфін пропонує ДФС збільшити граничний термін реєстрації податкової накладної

05.04.2016 / 16:00

На думку Мінфіну, платник податку має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування протягом 365 календарних днів з дати їх складання.

На сьогодні ДФСУ наполягає, що на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування у платника податку є лише 180 календарних днів. Таку позицію податківці аргументують тим, що відповідно до Податкового кодексу платник податку має можливість зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх складання, або протягом 180 календарних днів з дати їх складання за умови застосування штрафних санкцій, визначених ст. 120-1 ПКУ.

Водночас у Мінфіні вважають, що платник податку має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування протягом 365 календарних днів з дати їх складання, а норми ст. 120-1 ПКУ лише встановлюють відповідальність платника за відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунку коригування до них протягом певного періоду з дати їх складання.

У міністерстві пропонують ДФС переглянути їхню позицію і до 11 квітня 2016 р. доповісти про результати.