Новини

Листування податківців із платниками електронізують

06.04.2016 / 11:10

Про це йшлося під час засідання робочої групи щодо розгляду та опрацювання пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» (реєстр. № 3448).

В ході робочої групи були обговорені положення законопроекту № 3448, зауваження до нього, напрацьовані узгоджені пропозиції, що в разі підтримання законопроекту за основу в першому читанні будуть внесені до другого читання. Пропонується:

1. Додати положення про договір про визнання електронних документів, для укладення якого платнику податків буде достатньо направити повідомлення органу ДФС про приєднання до його умов, які будуть розміщені на сайті ДФС;

2. Заборонити органам ДФС в односторонньому порядку розривати вказаний договір;

3. Уточнити, що органи ДФС повинні направляти всі документи в електронному вигляді – в кабінет платника податків та на його електронну пошту (якщо платник податків подає звітність в електронній формі).

Доказом отримання платником податків документів буде факт відкриття повідомлення в кабінеті платника податків (ДФС це стає відомо в автоматизованому порядку) та/або відправлення їм повідомлення в ДФС про отримання листа. У разі якщо протягом 30 днів платник податків не відкриє повідомлення в кабінеті платника податків або електронною поштою не відправить повідомлення про отримання листа із ДФС, то вважатиметься, що документи отримані платником податків (аналогія п. 58.3. ст. 58 ПК України).

«Гарячі лінії»

Дата: 29 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42