Новини

Спиртовмісні ліки: зручна упаковка та краща якість

07.04.2016 / 12:30

Зміцнити конкурентоспроможність виробників лікарських засобів на ринку пакувальних товарів покликаний законопроект №2135.

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (щодо реалізації лікарських засобів, що містять спиртові або водно-спиртові настої)».

Законопроект №2135 спрямовано на створення умов для розвитку конкурентного середовища на ринку тари, призначеної для реалізації етилового спирту, який використовується як лікарський засіб.

Законопроектом пропонується встановити, що спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах медичного призначення (за чинною нормою - у флаконах з медичного скла) об’ємом не більше ніж 100 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами.

Положення законопроекту не виключають можливість використання виробниками для розливу спирту який використовується як лікарський засіб, у флакони з медичного скла.

Відповідні зміни пропонується внести зміни до частини другої статті 14 Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Члени Комітету підтримали законопроект, реалізація якого сприятиме добросовісній конкуренції, дасть можливість виробникам лікарських засобів збільшити об’єми та за рахунок конкуренції на ринку пакувальних матеріалів покращити зручність та якість кінцевого продукту.