Новини

Наразі порушень не виявлено

07.04.2016 / 14:30

Державна фіскальна служба України (ДФС) перевіряє інформацію щодо наявності у президента Петра Порошенка офшорних рахунків, однак поки що не бачить у цьому порушень. Про це в ході прес-конференції повідомив перший заступник голови ДФС Сергій Білан.

«Відкриття офшорного рахунку — це не компетенція ДФС. Само по собі це не є злочином. Ані про рух грошових коштів, ані про їх перерахунок, що це за гроші — такої інформації немає. Якщо в діях будь-яких осіб буде встановлено факти статей 209, 212 (Стаття 209 Кримінального кодексу передбачає настання відповідальності за легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом, а стаття 212 — за ухилення від сплати податків), ми будемо реагувати відповідно до чинного законодавства. Зараз компетенцію ДФС поки не вбачають. Але ми проводимо перевірку і досліджуємо наявні факти», — сказав Сергій Білан.

Зі слів голови ДФС України Романа Насірова, це не процес одного-двох днів: «Ми намагаємося розібратися з інформацією якомога швидше і будемо оперативно інформувати ЗМІ та суспільство. Про передачу якихось матеріалів до суду з нашого боку ще рано говорити», — заявив Роман Насіров.

На прес — конференції також зазначалось, що для введення остаточних заходів щодо створення автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів необхідно ще 2-3 місяці.

«Планується ввести електронні марки на тютюнову й алкогольну продукцію, в тому числі й на пиво», -заявив Роман Насіров.

Він також зазначив, що з 1 березня вже запрацювала система електронного адміністрування реалізації нафтопродуктів.

За даними ДФС, в результаті комплексних оперативно-профілактичних заходів за січень-лютий 2016 р. з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на суму понад 200 млн.  грн. (алкогольна та тютюнова продукція, нафтопродукти) і ліквідовано 46 підпільних цехів з виготовлення алкоголю.