Новини

Нове джерело для фінансування енергоефективності

07.04.2016 / 16:00

У громадян України з’явилося нове джерело для фінансування підвищення енергетичної ефективності їх домівок, що допоможе знизити енергоспоживання серед населення, і тим самим — полегшити реформування українського енергетичного сектору в цілому задля посилення енергетичної безпеки нашої країни, — заявила Міністр фінансів Наталія Яресько під час презентації нової програми ЄБРР з підтримки енергоефективної модернізації житла «IQ energy». Участь у презентації також взяли представники Європейського Союзу, Східноєвропейського Партнерства у сфері енергоефективності та довкілля, а також Шведського агентства з міжнародного розвитку і співпраці.

В рамках програми ЄБРР надасть кредитування обсягом 75 млн.  євро трьом українським банкам («Мегабанку», УкрСиббанку та «ОТП Банку»), які, в свою чергу, пропонуватимуть фізичним особам та ОСББ довгострокові кредити для широкого спектра заходів щодо підвищення енергоефективності, які включають утеплення житла, установку сучасних енергоефективних вікон, газових котлів, модернізацію системи теплопостачання або установку сонячних теплових систем. Позичальникам, що відповідатимуть критеріям програми, буде компенсовано від 15% до 35% їхніх інвестицій в енергозберігаючі технології та матеріали.

«Ми щиро вдячні ЄБРР за черговий важливий крок у підтримці підвищення енергетичної незалежності України і закликаємо громадян активно користуватися можливістю, наданою нашими партнерами, для зменшення енергоспоживання у своїх домівках», — зазначила з цього приводу Міністр Наталія Яресько.