Новини

Хто контролюватиме ціни на споживчі товари

15.04.2016 / 13:50

Нагляд за цінами на споживчих ринках може бути делеговано  Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

Під час засідання «круголого столу», що відбулося в Американській торговельній палаті, про це повідомив начальник відділу ринків споживчих товарів Антимонопольного комітету України Євген Мельниченко.

Зі слів чиновника, до повноважень Антимонопольного комітету не входить нагляд за цінами на споживчих ринках, та оскільки досі Держпродспоживслужба не функціонувала, цю функцію виконував Комітет. «Тепер ми прагнемо чітко закріпити за собою ціновий контроль лише в рамках антимонопольного законодавства, щоб дати чіткий сигнал як і споживачам, так і бізнесу. Врешті-решт, навіть із Кабміну нам іноді дають доручення розібратися із цінами на споживчих ринках, що не є нашим завданням», – наголосив посадовець.

Наразі готується проект спільного з Мінекономрозвитку й Мінагрополітики наказу про розмежування функцій нагляду за цінами на споживчих ринках між цими двома міністерствами. Текст проекту Антимонопольний комітет відправить для узгодження наказу за адресами Мінекономрозвитку й Мінагрополітики. А бізнес зможе ознайомитися з текстом проекту вже наступного тижня.

Ціновий контроль в рамках антимонопольного законодавства планується залишити за АМКУ.

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42