Новини

Трудовий кодекс: експериза від міжнародних фахівців

18.04.2016 / 15:20

Сьогодні у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася зустріч народних депутатів з представниками Міжнародної організації праці, яка сприяла у наданні технічної допомоги з підготовки коментарів до проекту Трудового кодексу України.

Зміни, передбачені в документі, детально вивчали, обговорювали, зокрема й за участі міжнародних експертів. Прийнятий парламентом у першому читанні проект Трудового кодексу відправили на експертизу в Міжнародну організацію праці. Про деякі висновки цієї експертизи, які будуть враховані при підготовці документа до другого читання, йшлося під час зустрічі, в якій взяли участь автори проекту Трудового кодексу Людмила Денісова та Михайло Папієв, представники Міжнародної організації праці Колін Фенвік, Крістіна Мехес, Валері Ван Гот і Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук.

Зі слів Людмили Денісової, пропозиції МОП допоможуть вдосконалити проект Кодексу відповідно до умов міжнародного законодавства. Зокрема, вона звернула увагу на рекомендацію МОП щодо необхідності збереження соціального забезпечення для працівників під час тривалої невиплати заробітної плати. Крім того, Людмила Денісова наголосила, що окремі статті, наприклад, про запровадження відеоспостереження, буде виписано чіткіше. «Разом з експертами, членами робочої групи ми випишемо цю норму так, щоб людина була захищена від проникнення в особисте життя», – наголосила голова Комітету.

Людмила Денісова зауважила, що авторами проекту були також народні депутати, які перейшли працювати в Уряд – Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. «Ми сподіваємося, що це забезпечить підтримку новим Урядом проекту Трудового кодексу України», – заявила голова комітету і висловила сподівання на якнайшвидше опрацювання технічних коментарів МОП робочою групою з доопрацювання проекту Трудового кодексу, розгляд їх Комітетом і голосування у Верховній Раді.

Наразі робоча група продовжує розглядати пропозиції народних депутатів, триває робота щодо узгодження позицій, які враховували б інтереси держави, працівників, профспілок та роботодавців.

«Ми хочемо зрозуміти позиції всіх сторін, адже проект повинен відповідати не лише міжнародним документам, а й умовам тієї країни, в якій він буде діяти. Закон повинен працювати на працівників і роботодавців», – наголосив Директор відділу реформування трудового права Департаменту управління та трипартизму МОП Колін Фенвік.