Новини

На часі – деофшоризація

19.04.2016 / 11:10

Розробка законодавства в сфері деофшоризації є одним із першочергових завдань держави – Президент на засіданні робочої групи.

Президент Петро Порошенко провів робочу нараду з представниками уряду, парламенту та фіскальних органів щодо розробки  законодавчих пропозицій  у проведенні деофшоризації.

Президент наголосив на своїй рішучій налаштованості щодо внесення законодавчих змін в сфері регулювання бізнесу, пов’язаного з офшорними компаніями та створенні умов та мотивацій для легалізації бізнесу і справедливої сплати податків.

Президент підкреслив, що першим кроком має стати приєднання України до міжнародної конвенції із забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України мають зробити необхідні кроки для забезпечення підписання і ратифікації відповідної угоди, яка дасть доступ українським органам влади до рахунків українських резидентів у закордонних банках.

«На сьогоднішній день понад 30 країн приєднались до цієї ініціативи. На моє глибоке переконання, ця інформація має бути відкрита, прозора та облікована у відповідних органах влади», - наголосив Глава держави.

Наступним кроком, за словами Президента, має бути забезпечено надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо чи опосередковано належить українському резидентові. «Якщо український резидент не сплачує податки в Україні, це має розглядатись українським законодавством як ухилення від сплати податків і має тягнути за собою відповідну відповідальність», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко зауважив, що відповідний досвід існує у багатьох країнах світу і «нам не потрібно винаходити велосипед і швидко запровадити ці зміни до законодавства».

Президент також наголосив на необхідності надання Комісії з питань цінних паперів та фондового ринку можливості отримувати необхідний обсяг інформації для запобігання використанню механізму для уникнення оподаткування.

Петро Порошенко запропонував присутнім також залучити до роботи в групі іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть покращити мотивацію та прозорість. Президент повідомив, що він незабаром планує винести це питання на обговорення Національної ради реформ, щоб сформувати завдання і скоординувати дії Парламенту, Уряду та Президенту.

До складу робочої групи з розробки законодавчих пропозицій щодо деофшоризації увійшли керівники та уповноважені представники Кабінету Міністрів, Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Державної фіскальної служби України.