Митна справа

Митниця: квартал для подолання корупції

22.04.2016 / 09:30

Таке завдання поставив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на нараді з реформування митних органів за стандартами Європейського Союзу.

«Завдання є абсолютно просте – максимум за квартал, за три місяці, побудувати якісну систему управління ризиків, ліквідувати тіньові схеми, забезпечити якісний моніторинг і забезпечити технічними засобами митні переходи, побудувати якісну взаємодію з прикордонною службою і також з іншими правоохоронними структурами», - сказав він.

За його інформацією, у тіньових потоках знаходиться не менше 20% усіх платежів, які сьогодні здійснюються на митниці. Таким чином, щороку державний бюджет країни недоотримує близько 50 мільярдів гривень.

Володимир Гройсман наголосив на важливості прибрати підстави для корупційних дій. Також виступив за призначення «професійного і безкомпромісного» керівника митної служби.

На нараді були визначені першочергові кроки реформи митниці: удосконалення автоматизованої системи управління ризиками, запровадження автоматизованого розподілу декларацій і відеоспостереження під час здійснення митних процедур, а також уведення системи «єдиного вікна».