Новини

Міністр фінансів України Олександр Данилюк: «Практичні зміни розпочнуться прямо зараз»

25.04.2016 / 12:40

У промові, озвученій у рамках тижня структурних рефрм на честь Кахи Бендукідзе, новоприхначений міністр фінансів окреслив свої ключові завдання, зокрема і щодо фіскальної політики.

«Ми з вами хочемо жити в розвиненій країні, з економікою, що стрімко зростає; з конкуренцією за робочу силу; з гідними зарплатами, та, як наслідок – гідним рівнем добробуту для всіх громадян; з розвиненою інфраструктурою та якісними послугами держави.

 Впевнений, що більшість із вас, як і я, переконані, що ключовим драйвером для зростання мають бути саме приватні інвестиції, а не державні витрати, тобто високий перерозподіл ВВП через бюджет».

 Очільник фінансового блоку наголосив, що залучення приватних інвестицій потребує передбачуваної ситуації в економіці, простих, однакових для всіх правил гри – в податковій, митній, судовій та інших сферах, а також прийнятного, принаймні не більшого, а краще значно меншого, ніж у сусідів, податкового та адміністративного навантаження на платників податків.

Одним із ключових завдань на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк вважає продовження фіскальної децентралізації.

«Яскравий приклад проблем, які виникли у цьому питанні: місцева влада радо бере додаткові кошти, що центральний уряд передав їй, але не хоче брати на себе відповідальність також за реалізацію конкретних повноважень. Або ж центральні органи влади не можуть домовитися між собою щодо синхронного передання ресурсу та повноважень, що створює безліч проблем.

Ви знаєте, з якою проблемою ми зіткнулись у питанні ПТУ. ПТУ було передано на міста, але управління майном залишається у МОН. Тобто органи місцевого самоврядування на сьогодні не мотивовані фінансувати такі заклади. Це приклад того, як мають разом працювати міністерства», – заявив міністр.

Реформа фіскальної служби – ще одне важливе завдання, яке полягатиме, зі слів Олександра Данилюка в реформуванні податкової та митниці, призначенні нових керманичів цих органів за допомогою відкритого конкурсу, боротьбі з корупцією та спрощенні процедур.

«Оскільки це тепер зона моєї відповідальності, практичні зміни цієї сфери я розпочну прямо зараз, фокусуючись на спрощенні адміністрування. На сьогодні Мінфін затверджує всі нормативні акти податкової. Ми їх всі переглянемо і для цього ми залучимо бізнес та громадськість. Окрема тема – податкова міліція. Вартість утримання цього органу не є співмірною з економічним ефектом. Він негативний. Ми ініціюємо ліквідацію цього органу».

Стосовно податкової політики, Олександр Данилюк заявив про відмову від будь-яких податкових пільг та преференцій.