Новини

«Нульова» точка відліку для офшорів

25.04.2016 / 16:40

В Україні необхідно стимулювати добровільне декларування фізичними особами рахунків та часток у компаніях за межами країни, а потім уже займатися розробкою законодавства в частині деофшоризації.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила голова комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань податкової та митної політики, голова робочої групи з питань деофшоризації Ніна Южаніна.

 

«Нам треба зараз думати, як стимулювати до добровільного декларування фізичними особами саме такої інформації – про рахунки, про частки в корпоративних компаніях, у тому числі з офшорним статусом, тощо. Ось завдання понад усе. І якби ми зараз відпрацювали і ці питання – підхід, з чого починаємо, де та точка «нуль», де всі повинні заявити про те, що у них є за межами України компанії, рахунки, акції, передача прав до фондів на управління компаніями тощо – цю точку «нуль», тому що ми ще довго будемо чекати інформацію. А потім вже рухатися за законодавством, яке треба напрацювати. Над цим питанням треба працювати виключно комплексно, тоді б ми не перебивали один одного і розуміли б, з чого ми починаємо. Тому нам треба зараз і точку «нуль» проговорити, і зрозуміти, що інформація до нас буде приходити не скоро. Я взагалі зараз сумніваюся в тому, що ми можемо оперативно отримувати інформацію, нам же треба ухвалити ще величезну кількість змін до чинного законодавства України про розкриття нашої банківської таємниці. У нас дійсно специфічна ситуація в країні, тому якихось таких напрацювань, які б легко імплементувалися в життя, немає», - сказала Ніна Южаніна.