Новини

У ДФС проведуть розслідування обставин щодо контрабанди лісу у м. Чоп

25.04.2016 / 17:10

Прем’єр-міністр доручив Голові ДФС Роману Насірову провести негайне розслідування обставин щодо контрабанди лісу у м. Чоп і вжити заходів для покарання винних.

Інцмдент пов’язаний зі спробою вивезення високоякісної необробленої деревини за кордон, незважаючи на заборону українського законодавства.

Голова Уряду звернув увагу на скандал, що розгорівся у м. Чоп, де намагалися вивезти 24 вагони лісу високої якості. Необроблена деревина, експорт якої заборонений Законом, була пред’явлена до оформлення як дрова і не пройшла фактичного огляду для встановлення типу деревини.

«У нас є заборона на вивіз деревини. За великим рахунком, ця норма діє, але та оприлюднена інформація активістів, яку я бачив, мене дико вразила», - зазначив Володимир Гройсман, коментуючи цей випадок.

У зв’язку з цим Прем’єр-міністр України доручив Голові Державної фіскальної служби України провести службове розслідування та покарати винних.

«Я би хотів, щоб кожен, хто мав причетність до цього – хто відправляв, хто робив оформлення, хто підписував – вони усі мають бути покарані і їхні матеріали мають бути передані до Національного антикорупційного бюро, – наголосив він. – Це чиста корупція, махрові корупціонери, яким просто не місце в самій системі».

Також Володимир Гройсман доручив з’ясувати причетність до даного інциденту представників ПАТ "Укрзалізниця", а також екологів та лісників. «Це усе взаємопов’язано. Тому я доручаю швидко провести розслідування і усіх [винних] притягнути до відповідальності, і вони мають бути звільнені негайно», – підкреслив він.

Крім того, Прем’єр-міністр закликав прийняти відповідні кадрові рішення щодо керівництва митниці. «Без керівництва митниці такі речі не можуть робитися. Це серйозні вагони, платформи, які були завантажені цим кругляком. Я вважаю, що вони налагодили системний бізнес на контрабанді, і роблять це. Тому я вважаю, що мають бути найжорсткіші кадрові рішення, які тільки можуть бути», – підкреслив Голова уряду.

Своєю чергою Роман Насіров повідомив, що службове розслідування щодо цього інциденту було розпочате та висловив сподівання, що воно буде закінчено вже цього тижня. За його словами, Державна фіскальна служба вживає заходів для забезпечення більш щільного контролю експорту деревини та подолання маніпуляцій.

«Питання наведення порядку на митниці – один з найважливіших пріоритетів. Сьогодні багато речей, які нам треба фінансувати, і коли кошти йдуть повз державний бюджет – такого просто не може бути», – підкреслив Прем’єр-міністр.