Новини

Інфляційні очікування незмінні

26.04.2016 / 09:30

Національний банк України зберігає прогноз інфляції на рівні 12% у 2016 році та 8% у 2017 році.

Незмінність прогнозу, пояснює регулятор, пов’язана насамперед з тим, що більшість факторів, які сприяли стрімкому уповільненню інфляції у січні-березні 2016 року, мають короткостроковий характер, і їхній вплив буде нівельовано в наступних періодах. Також повернення показника інфляції до цільових значень буде підтримане зростанням цін на світових товарних ринках.

Економіка України відновить зростання в 2016 році. За оцінками НБУ, реальний ВВП вже за результатами І кварталу продемонструє приріст у річному вимірі, хоч і незначний. У цілому за рік Національний банк вважає за доцільне залишити прогноз економічного зростання на рівні 1,1%. З одного боку, очікування Національного банку щодо динаміки цін на світових товарних ринках покращилися. З іншого боку, сприятливий вплив цього фактору може бути нівельований погіршенням ділових очікувань та настроїв інвесторів у разі затримки з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Окреслені прогнози передбачено базовим сценарієм, який є найбільш ймовірним. У його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не погіршуватиметься, співпраця з МВФ продовжиться, ціни на світових товарних ринках зростатимуть протягом прогнозного горизонту.