Новини

Уряд має забезпечувати фінансування потреб чорнобильців

26.04.2016 / 15:40

Президент Петро Порошенко наголошує, що незважаючи на непростий час для України, Кабінет міністрів має працювати на забезпечення потреб ліквідаторів та постраждалих від аварї на Чорнобильській АЕС.

«Вважаю, що Уряд в цих скрутних умовах економічної кризи, спричиненої російською агресію, має таки знаходити на потреби чорнобильців максимум можливого із бюджету - після задоволення потреб на оборону та безпеку», - сказав Глава держави під час виступу на заходах у зв’язку із 30-річчям аварії на ЧАЕС.

Петро Порошенко підкреслив, що подібні трагедії, як і аварія на АЕС «Фукусіма – 1» в Японії, стали і ще довго залишатимуться подіями планетарного масштабу, як виклик усьому людству, тож і наша держава, і світова спільнота мають докласти максимум зусиль для недопущення таких катастроф у майбутньому.

«Маємо зробити все, щоб ліквідувати наслідки катастрофи, і не допустити її повторення, і упаси нас Господи, щоб це ще раз де небудь повторилося. Жорсткі та ефективні заходи із ядерної безпеки повинні бути ключовим пріоритетом у галузі атомної енергетики», - підкреслив Президент.

Глава держави констатував, що зважаючи на необхідність диверсифікації постачання енергоносіїв та працюючи забезпечення енергетичної незалежності, Україна «ані сьогодні, ані завтра не зможе відмовитися від атомної енергетики». Водночас, необхідно розвивати використання нових технологій, альтернативних та нетрадиційних джерел енергії, збільшення енергоефективності.

Чорнобиль поставив на порядок денний безліч безпекових, інженерно-технологічних, екологічних і медичних завдань і проблем, які ще й досі не вирішені. В той же час - це випробування дало українцям відчуття єдності, породило могутню енергію мужності, солідарності, жертовності і співчуття, відзначив Петро Порошенко.

«Чорнобиль показав, що ми, українці, сильний народ, здатний подолати навіть атомного демона», - сказав Президент.