Новини

Національна експортна стратегія

27.04.2016 / 16:00

У чому полягає її  новизна, хто братиме участь в опрацюванні системи просування експорту, як домогтися дієвості стратегії, у чому полягають насущні проблеми експортерів, – ці питання обговорювали учасники засідання «круглого столу», який зібрав понад 150 представників влади і бізнесу, започаткувавши наступний етап розробки Національної експортної стратегії.

Круглий стіл відбувся за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, віце-прем’єр міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської.

Розробка Національної Експортної стратегії відбуватиметься за допомогою міжнародних експертів – Міжнародного торгового центру, який є спільним агентством технічного співробітництва Світової організації торгівлі та Організації Об’єднаних Націй і за останні 12 років допоміг в розробці експортних стратегій для більш ніж 50 країн світу.

До роботи залучать усі органи влади, депутатів, національних експертів, бізнес-асоціаціації, об’єднання, підприємства, громадські організації, міжнародні фонди.

«Я беру створення Національної експортної стратегії під особистий контроль. Готовий взяти до уваги всі думки бізнесу, експертів і громадськості, – заявив Степан Кубів під час виступу. – В Україні обов’язково повинна бути створена дієва система підтримки експорту, залучення інвестицій, а розбудова експортного потенціалу країни буде невід’ємною частиною усіх планів економічного розвитку як на національному, так і на регіональному рівнях». Також він відзначив, що важливу роль у розвитку експортного напрямку відіграє Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку, завдяки якій формується чітке розуміння проблем експортерів.

Під час відкриття «круглого столу» Торговий представник України Наталія Микольська, яка була модератором заходу, нагадала, що минулого року Мінекономрозвитку пообіцяло підготувати цей документ, але у процесі роботи над ним з’ясувалося, що розробка справді ефективної та дієвої стратегії неможлива за короткий термін без залучення бізнес-середовища, відповідальних органів, центральних органів виконавчої влади, провідних бізнес-асоціацій, промислових асоціацій та місцевих органів влади.

«Ми вирішили за допомогою визнаних світових експертів підготувати принципово нову для України Експортну стратегію, орієнтовану на конкретний план дій у пріоритетних секторах економіки та з урахуванням регіональних аспектів». Під час проведення круглого столу було також презентовано Білу книгу «Як реалізувати експортний потенціал України за умов глобалізації», створену національними експертами. «Біла книга» стане підґрунтям для подальшої роботи над самою стратегією», – пояснила Наталія Микольська.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42