Новини

Як профінансувати заплановане підвищення соцстандартів

28.04.2016 / 14:40

У Кабміні визначилися: це буде зроблено за рахунок збільшення податкових надходжень від «Укргазвидобування»

Кабінет міністрів України планує компенсувати додаткові 6,7 млдр.  грн. видатків державного бюджету у зв’язку з рішенням підвищити соціальні стандарти в поточному році на 16% замість запланованих 12% головним чином за рахунок збільшення податкових надходжень від державної газодобувної компанії «Укргазвидобування», повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Таким чином, зазначили в міністерстві, підвищення соціальних витрат буде збалансовано збільшенням податкових надходжень неемісійного характеру і не призведе до збільшення дефіциту державного бюджету, запланованого на рівні 3,7% ВВП. Граничний показник дефіциту держбюджету було обумовлено в угоді з ключовим кредитором України Міжнародним валютним фондом.

Як повідомлялось, на засіданні уряду 27 квітня було прийнято рішення направити до Верховної Ради законопроект про внесення змін до бюджету України на 2016 рік, в якому передбачено збільшення соціальних стандартів з 1 грудня поточного року на 10%, замість 6%, як планувалося раніше. Таким чином соціальні стандарти у 2016 році зростуть на 6% з 1 травня і на 10% з 1 грудня, що в сумі становитиме 16% замість запланованих 12%.

Водночас прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що це може бути не остаточне підвищення соціальних стандартів в поточному році.