Новини

У Мінагрополітики подбають про малих і середніх фермерів

28.04.2016 / 17:10

У Брюсселі відбулося перше засідання кластера 5 Підкомітету асоціації між Україною та ЄС, під час якого обговорювалися кроки України, спрямовані на впровадження системних галузевих реформ та гармонізацію українського законодавства з європейським.

Нагадаємо, що відповідно до Постанови КМУ від 8 липня 2015 р. № 646 та від 24 лютого 2016 р. № 198 Мінагрополітики є відповідальним за проведення засідання Кластера 5, в діяльності якого головними є питання сільського господарства та розвитку сільських територій, виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, річки Дунай, транскордонного та регіонального співробітництва, політики в галузі рибальства.

Заступник Міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, яка очолила українську делегацію, повідомила, що до грудня 2017 року Мінагрополітики має бути імплементовано 44 акти ЄС. Серед них ті, що стосуються органічного фермерства, стандартів торгівлі рослинами і живими тваринами, продуктами тваринництва тощо.

Коментуючи засідання Кластера 5, чиновниця наголосила, що в регіональній структурі експорту сільськогосподарської продукції за три місяці 2016 року країни ЄС посідають друге місце. А це – 35% і понад 1 млрд. дол. США.

Зі слів заступниці міністра, особливу увагу європейські колеги приділяють законопроекту «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України», який може змінити ситуацію з фермерством в Україні на краще. У документі визначено поняття малих сільськогосподарських виробників та передбачено створення спеціалізованої установи з їх підтримки. Для Мінагрополітики створення умов для розвитку малих та середніх фермерів сьогодні є пріоритетом. Це стосується передусім стимулювання виробництва через створення кооперативів та професійних об’єднань виробників.