Новини

«Ручний режим» усунули

29.04.2016 / 10:20

Мінфін запроваджує автоматизовану процедуру роботи з митними деклараціями між інспекторами митниць, що дасть можливість уникнути суб’єктивізму та виключити корупцію.

За інформацією, оприлюдненою на сайті відомства,Міністерство фінансів внесло зміни до порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації. Зокрема, запроваджується автоматичний розподіл митних декларацій між інспекторами митниць.

У такий спосіб Мінфін працює над ліквідацією можливостей для суб’єктивізму та корупції в ДФС. Нагадаємо, що в рамках цієї політики Мінфін розробив Концепцію щодо залучення міжнародних компаній (радників) до реформування митниць ДФС, а також проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) – аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Черговим кроком у цьому напрямі є запровадження автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами митниць, що покращить та спростить процедури митного оформлення товарів.

Нова автоматизована процедура виключатиме можливість «у ручному режимі» обирати працівників митниці, які будуть здійснювати митне оформлення товарів за конкретними митними деклараціями чи підприємствами, а також попереджатиме можливі корупційні дії у вигляді попередньої змови посадової особи митниці та підприємця.

Державна фіскальна служба розпочинає щоденний моніторинг митного оформлення товарів з метою недопущення виникнення затримок у зв’язку із застосуванням нового технологічного процесу автоматизованого розподілу митних декларацій.